Будівництво шлюзів –відповідальний трудомісткий процес

На водних просторах для судноплавства зводяться спеціальні гідротехнічні об’єкти, що забезпечують перехід суден з одного б’єфа в сусідній, з відмінними водними рівнями. Називаються такі будови шлюзами. Вони сприяють тому, щоб з відмінними висотами води шляху стали для судноплавства безпечними. Характеризуються вони габаритами шлюзової камери, водними перепадами по висоті.

Будівництво шлюзів потрібно, якщо для кораблів спеціально штучно створюються канали, так звані, обвідні. Вони потрібні для уникнення різних перешкод: порогів, каменів, побудованих дамб, гребель. Глибина перед греблею збільшена, тому шлюз роблять частиною греблі, встановлюєюючись безпосередньо в ній. Встановлені шлюзные системи в гирлі уберігають річку від пошкоджень під впливом відливів/ припливів водойм, куди вона впадає.

Складові шлюзові частини

Проходження через шлюз корабля іменується шлюзування. Перехід кораблів реалізується послідовно, після повного зрівняння рідини в сусідніх відсіках. Будь-який шлюзный об’єкт включає:

  • Герметичну камеру. З’єднує низ каналу з верхом. Має розміри для одного і навіть декількох кораблів. Кількість, висота води зміняться, хоча положення завжди фіксовано.
  • Ворота. Встановлені на кінцях камери спеціальні металеві щити. Вони служать для впускання/випускання корабля з відсіку, а також для герметичності при шлюзування.
  • Водопровідне обладнання. Служить для наповнення/спустошення відсіку. Найчастіше являє собою щитовий затвор, габаритних шлюзах застосовуються насоси перекачного типу.

Етапи функціонування шлюзових систем

Функціонують шлюзи на основі непроникних воріт, відкритих, коли в камері висота води як в прилеглому сусідньому б’єфі. Зрівнюється вода завдяки дії принципу судин повідомлених між собою. Основні моменти роботи шлюзових об’єктів:

  • Відкриття воріт, входження судна;
  • Закриття ворітної системи;
  • Відкриття перепускного клапана, що викликає вирівнювання води;
  • Відкриття воріт, через які судно випливає в б’єф.

Триває процес шлюзування до півгодини, він залежить від кількості води, а також габаритів камери.

Проектування і будівництво шлюзів – процеси досить трудомісткі, відповідальні, серйозні. Довіряти лише професіоналам.

Організація «ПМК-77» здатна реалізувати дані процеси у відповідності з правилами безпеки, будівельними нормами, дозвільними документами.